Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 

Pierwszy raz

 

18 października 2013

|

Kategoria: Miłość i seks

 
Pierwszy raz

Autor: Lou24860\\\'s

Źródło: sxc.hu

Pierwszy stosunek seksualny może być ogromnym przeżyciem zarówno dla młodej kobiety jak i dla młodego mężczyzny. Niejednokrotnie kojarzy się on z bólem i jest w tym dużo prawdy, choć nie jest tak we wszystkich przypadkach.

Pierwszy stosunek seksualny

Pierwszy seks powinien być wyjątkowy i wymaga 100% pewności obojga osób, które decydują się na swój pierwszy raz. Jedną z najważniejszych ról odgrywają doznania wzrokowe. Jak wiadomo, widok nagiego ciała drugiej osoby może wywołać ogromne podniecenie. Jeśli chodzi o kobiety, to widok męskiego ciała może być niejednokrotnie zaskoczeniem. Wiadomo jednak, że dzisiejszy dostęp do internetu, bardzo zmienił podejście młodych ludzi do stosunku seksualnego. Mimo ich wielu przekonań i pewnej wiary w siebie, wszystko to zmienia się przy kontakcie z nagim ciałem drugiej osoby. Pierwszym elementem jest wstyd, który budzi się po ukazaniu swojego ciała drugiej osoby. Może to wywołać napięcie i zredukować poziom podniecenia seksualnego. Jednak już po krótkim czasie można zapomnieć o wstydzie i przyzwyczaić się do takiego widoku.

Czy pierwszy raz boli?

W zdecydowanej części przypadków zdecydowanie tak. Są jednak pewne czynniki, które znacznie pogłębiają odczuwanie bólu. Zbyt długo rozegrana „gra wstępna” powoduje przekrwienie okolic krocza. Powoduje to bardzo często spotykane krwawienie po odbyciu pierwszego stosunku jak i również znacznie powiększone odczuwanie bólu. Dlatego warto przy odbyciu pierwszego stosunku ograniczyć pieszczoty wstępne do minimum, a lepiej skupić się na zrozumieniu ciała drugiej osoby jak i własnego. Jeśli pieszczoty pojawiają się przy stosunku, to powinny być one raczej troskliwe, delikatne i serdeczne, tak aby wywoływały jak najmniejsze natężenie seksualne.

Ważną rolę w redukowaniu odczuwanego bólu przy pierwszym stosunku odgrywa również pozycja. Najlepsza dla kobiety, może być „standardowa”, czyli w ułożeniu normalnym z uniesionymi i lekko rozwartymi nogami. W ten sposób mięśnie rozluźniają się wraz z błoną dziewiczą, co ułatwia wejście penisa do pochwy. Oczywiście nie jest łatwo się rozluźnić, jednak bardzo to pomaga. Wiele kobiet podczas pierwszego razu odpycha partnera, czyli stosuje ruchy „obronne”, które powodują jeszcze większe napięcie mięśni i przez to powodują większy ból.

Jak uzyskać orgazm?

Niewiele jest przypadków kobiet, które uzyskały orgazm przy swoim pierwszym stosunku. Spowodowane jest to właśnie bólem, który uniemożliwia pełne odczuwanie satysfakcji płynącej z seksu, a przez to uzyskania orgazmu.

Czy można zapłodnić dziewicę?

Wiele osób wychodzi z założenia, że skoro kobieta jest dziewicą, a jej błona dziewicza jest jeszcze nie „przebita”, to nie można jej zapłodnić. Rzeczywistość jest jednak inna. Nawet dziewica może zostać zapłodniona tuż po przebiciu błony śluzowej. Przeciętna kobieta osiąga dojrzałość seksualną znacznie wcześniej niż mężczyzna. Ponadto, kobietę można zapłodnić nawet palcem umieszczony w pochwie, na którym znajdują się plemniki.

Kiedy odbyć swój pierwszy raz?

Po pierwsze, nie warto niczego planować. Jeśli taki moment ma przyjść, to przyjdzie gdy obydwie strony będą na to gotowe. Jeżeli jednak nie dojdzie do takiej sytuacji, to warto rozmawiać z drugą osobą o tym, co się myśli i czuje oraz jakie podejście ma się do tematu seksu. To może bardzo wiele wyjaśnić, na przykład co czuje druga osoba i jakie jest jej podejście do odbycia stosunku. W momencie, kiedy pierwszy seks ma się odbyć, warto zastosować się do rad zamieszczonych wyżej, a resztę wyrażą uczucia.

 
 
Tagi: mój pierwszy raz z chłopakiem, pierwszy stosunek seksualny, czy pierwszy raz boli, czy mogłam zajść w ciąże, czy można zajść w ciaże po pierwszym razie, czy można zapłodnić dziewicę, da się zapłodnić dziewicę, ból przy stosunku, ból podczas seksu

Komentarze