Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 

Jak osiągnąć orgazm?

 

22 sierpnia 2013

|

Kategoria: Miłość i seks

 
Jak osiągnąć orgazm?

Autor: Esther Seijmonsbergen

Źródło: sxc.hu

Orgazm inaczej szczytowanie jest najbardziej wyczekiwanym momentem przez partnerów podczas współżycia. Można powiedzieć, że jest jego celem. To moment najsilniejszego podniecenia, uczucia rozkoszy. Towarzyszą mu różnego rodzaju reakcje fizjologiczne, takie jak skurcz pochwy i dna macicy w przypadku kobiet, wytrysk nasienia i skurcz moszny u mężczyzn.
Psychiczne uczucie błogostanu każdy odczuwać może nieco inaczej. Z góry padło jednak założenie, że stosunek płciowy jest warunkiem koniecznym do osiągnięcia orgazmu. Powszechnie jednak wiadomo, że jest to nieprawda. Orgazm może być wynikiem aktu masturbacji bądź też innej formy zachowania płciowego.

Jak go osiągnąć?

U mężczyzn wytrysk nasienia wcale nie musi oznaczać orgazmu. Jak podają najnowsze badania niektórzy mężczyźni dopuszczają się oszustwa w stosunku do swojej partnerki i udają orgazm. Jak to robią? Wyobraźmy sobie sytuacje, w której mężczyzna wraca od kochanki do domu, a żona zaciąga go do łóżka. Gaszą światła, a tuż po stosunku mężczyzna ucieka do łazienki, by ukryć prezerwatywę. Jeśli para nie używa prezerwatyw to naturalna wydzielina partnerki „zastępuje” spermę. Wracając do tematu – orgazm nie jest jednoznaczny z wytryskiem. Po czym więc poznać, że nasz partner szczytuje? Jednym z „objawów” mogą być zaciśnięte palce u rąk czy nóg, ponieważ podczas dużego podniecenia napinają i kurczą się mięśnie. Inne „znaki” to np.: przyspieszony oddech, napuchnięte brodawki, wypieki, drgawki. Pomijając te kilkanaście procent mężczyzn, którzy dopuszczają się „orgazmowych oszustw” reszta Panów z reguły nie ma zbyt większego problemu ze szczytowaniem. Jeśli chcemy zwiększyć pożądliwość u partnera warto jest zacząć go pobudzać nieco wcześniej, niż przed samym stosunkiem.

U kobiet jest nieco większy problem. Warto jest dobrze poznać własne ciało, a przede wszystkim je zaakceptować. To pewność siebie dodaje kobiecie odwagi w łóżku i zwiększa doznania. Należy „uwolnić swój umysł”- znaczna część kobiet zamiast myśleć o własnej przyjemności usilnie stara się zaspokoić swojego partnera. Seks ma być przyjemnością zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Wracając do poznania własnego ciała (jest to bardzo ważne) dobrze byłoby zwrócić uwagę na kilka punktów. Ich znajomość pozwoli na dużo częstsze i silniejsze przeżycia. Punkt G - znajduje się na przedniej ścianie pochwy (ok. 5 cm od wejścia) i jest wielkości 1,5x2 cm. Punkt U - leży ok. 2,5 cm od wejścia do pochwy, na przedniej ścianie. Jego stymulacji sprzyjają pozycje,w których penetracja jest raczej płytka i skierowana na przednią ścianę pochwy, na przykład w pozycji bocznej (tzw. łyżeczek) oraz w pozycji klasycznej, kiedy kobieta leży na plecach z nogami opartymi na ramionach partnera (wtedy punkt U jest stymulowany czubkiem penisa) lub opuszczonymi luźno na podłoże (wtedy trzon penisa ociera się o strategiczny obszar).

Wiele kobiet skarży się na niemożność osiągnięcia orgazmu pochwowego. Ze statystyk wynika, że u ok. 70% kobiet warunkiem koniecznym do osiągnięcia orgazmu jest stymulacja łechtaczki. Wszystko dlatego, że pochwa znacznie słabiej reaguje na bodźce. Orgazmu pochwowego można się jednak „nauczyć” dzięki ćwiczeniom polegającym na skupianiu się na bodźcach płynących z pochwy. Warto jest o nich porozmawiać np. z seksuologiem bądź zaczerpnąć porad od innych kobiet np. na forach internetowych.

Jak już wcześniej było wspomniane wcale nie trzeba współżyć, aby osiągnąć orgazm. Innym sposobem jest np. masturbacja. Nieprawdą jest, że mężczyźni robią to częściej. Po prostu częściej się do tego przyznają. Z badań wynika, że około 50% dziewcząt swój pierwszy orgazm przeżywa właśnie dzięki masturbacji. Istnieje wiele metod onanizmu zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, a na rynku dostępny jest różnorodny asortyment do tego służący. Z tematem masturbacji związanych jest wiele prawd i mitów.

Jak mieć orgazm za każdym razem?

Ważne jest nastawienie, a także pomysłowość. W przypadku par – obojga partnerów. Inspiracje można zaczerpnąć np. z Internetu. Wiele portali zajmujących się tematyką seksu „podrzuca” coraz to nowsze, śmielsze i intrygujące metody. Dokładnie opisane są np. różnego rodzaju pomysły jak osiągnąć orgazm jednocześnie czy jak nabrać większej pewności siebie w łóżku.

Autor:

Julia Skonieczna
 
 
Tagi: orgazm, jak osiągnąć orgazm, masturbacja, życie seksualne, współżycie seksualne, seks

Komentarze