Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 

Czy seks w czasie miesiączki może wpłynąć na dolegliwości bólowe?

 

8 sierpnia 2013

|

Kategoria: Miłość i seks

 
Czy seks w czasie miesiączki może wpłynąć na dolegliwości bólowe?
Uprawianie seksu w trakcie miesiączki jest nieco kontrowersyjnym tematem, jednak często pojawiającym się ostatnimi czasy. Wielu partnerów decyduje się na taką formę zbliżenia. Jak się okazuje, istnieje bardzo dużo niebezpieczeństw z tym związanych, jednakże seks w trakcie miesiączki ma tez swoje plusy.

Możliwe zakażenia!

Ginekolodzy przed tym niebezpieczeństwem ostrzegają w szczególności. W trakcie miesiączki kobieta wydziela złuszczone tkanki macicy, jej szyjka jest podrażniona i bardzo wrażliwa. Przez pierwsze dwa dni menstruacji narażona jest ona na przeróżne drobnoustroje. Co więcej, wydzielana krew to wymarzone siedlisko dla wirusów i bakterii a jak wiadomo, odporność organizmu podczas okresu jest znacznie obniżona, tak więc ryzyko złapania infekcji jest znacznie większe. Jeżeli jednak partnerzy decydują się na zbliżenie, zalecane jest używanie prezerwatyw.

Ciąża? - Oczywiście!

Do dziś krążą mity, że w trakcie menstruacji kobieta nie może zajść w ciążę. Nic bardziej mylnego! Uważać powinny przede wszystkim kobiety z nieregularnymi miesiączkami, jednak i te, których cykle są prawidłowe nie mają stuprocentowej pewności bezpieczeństwa. Cykl kobiet może zmienić się nawet przez czynniki atmosferyczne, przeziębienie czy zwykłe witaminy, tak więc nie należy się sugerować kalendarzykiem. Mniejsze ryzyko zajścia w ciążę występuje u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną, ponieważ pomimo przerwy w przyjmowaniu tabletek w trakcie miesiączki, kobieta nadal jest chroniona. Ale jak mówią lekarze, żadne zabezpieczenie nie daje stuprocentowej pewności.

Nie takie złe, jak mówią!

Pomimo ostrzeżeń lekarzy przed możliwymi infekcjami, seks w trakcie miesiączki ma też swoje plusy. Jak powszechnie wiadomo, obniża on stres i działa relaksująco. Podczas stosunku wytwarzana jest duża ilość beta-endorfin, której działanie zbliżone jest do właściwości morfiny, tak więc żadne tabletki przeciwbólowe nie będą już potrzebne. A dzięki temu, obciążanie wątroby nie będzie już konieczne. Oprócz tego skurcze, które następują podczas orgazmu, przyspieszają złuszczanie się błony śluzowej macicy.

Jak widać, seks w trakcie stosunku posiada zarówno plusy jak i minusy. Jedno jest pewne, zależy to przede wszystkim od woli i predyspozycji partnerów. Jeżeli sobie ufają, nie czują się niekomfortowo i odpowiednio się zabezpieczają, seks o każdej porze dnia i nocy, jest jak najbardziej wskazany.
 
 
Tagi: seks, seks a miesiączka, czy można uprawiać seks w czasie miesiączki, konsekwencje seksu w czasie okresu, okres a seks

Komentarze