Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 

Chlamydiozy

 

26 listopada 2013

|

Kategoria: Choroby weneryczne

 
Chlamydiozy

Najprościej ujmując – jest to choroba weneryczna, która została wywołana przez bakterie. Jest przyczyną nierzeżączkowego zapalenia cewki moczowej. Występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jednak jeśli chodzi o kobiety, choroba uznawana jest za gorszą w skutkach. Wynika to z faktu, że powikłania tej choroby będą się objawiać w poważnym dla organizmu – zapaleniu narządów miednicy mniejszej, bólu w tej okolicy oraz co ważne i bardzo niebezpieczne – może prowadzić do niepłodności.

Warto wiedzieć, że obecnie chlamydioza jest chorobą bardzo powszechną. Występuje głównie w wieku od 15 do 30 lat.

Objawy chlamydiozy

Objawy tej choroby często nie są widoczne. Jak więc ją rozpoznać? Co do zasady, głównymi objawami, które charakteryzują tę chorobę u kobiet, są:

  • Częstsze upławy,
  • bóle podbrzusza,
  • swąd podczas oddawania moczu,
  • mdłości,
  • odczuwane bóle w okolicy lędźwiowej,
  • wysoka temperatura,
  • zdarzające się krwawienia między miesiączkami.

Są to zatem symptomy, których nie można lekceważyć. Jeśli chodzi o mężczyzn, do objaw chlamydiozy należą:Śluzowo – ropna wydzielina z cewki moczowej,Ból w czasie oddawania moczu, Może się zdarzyć obrzęk jąder.

W przypadku niepokojących nas objawów, trzeba koniecznie udać się do lekarza. Z reguły wykonuje się testy ukierunkowane na obecność chlamydiozy. Często, gdy lekarz, po badaniach, stwierdzi tę chorobę – wykonuje się testy na obecność innych chorób, które przenoszone są drogą płciową.

Samo leczenie chlamydiozy polega na przyjmowaniu antybiotyku z grupy makrolidów czy też tertracyklin. Ważne jest całkowite wyleczenie tej choroby. Z prostego powodu. Jak wcześniej zostało wspomniane – chlamydioza prowadzi do ciężkich powikłań. W ostatecznym rozrachunku – zbagatelizowanie sprawy prowadzi do niepłodności. Zatem po odbytej terapii antybiotykowej, trzeba wykonać badania na obecność bakterii chlamydii.

Co jest przyczyną chlamydioz?

Czy każdy może zachorować na chlamydiozę? Każdy, kto często zmienia partnerów seksualnych, nie zachowuje ostrożności podczas kontaktów seksualnych – zwłaszcza w przypadku partnerów, których się nie zna. Warto wiedzieć, że chorobą tą możemy się zarazić podczas seksu analnego oraz oralnego.

Dlatego, aby zapobiegać zarażeniu się chorobą, w przypadku stosunku seksualnego z nowym partnerem stosujmy prezerwatywy – nawet podczas seksu analnego czy oralnego.

Autor: Karolina Tarabańska

 
 
Tagi: chorobya weneryczna, choroba narządów płciowych, zapalenie narządu płciowego, choroba penisa, choroba pochwy, choroby wywołane bakterie, choroby po stosunku, stosunki a choroby, seks a choroby, choroby a seks

Komentarze