Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Choroby weneryczne
 

Rodzaje chorób wenerycznych

 

20 kwietnia 2013

|

Kategoria: Choroby weneryczne

 

Rodzaje chorób wenerycznychDzięki licznym kampaniom prowadzonym, aby zwiększyć świadomość społeczeństwa w temacie chorób przenoszonych drogą płciową, każdy z nas spotkał się z terminem choroby weneryczne. Badania wykazują jednak, że z roku na rok liczba zachorowań  wzrasta. Czym są choroby weneryczne, jakie są ich rodzaje i jak się przed nimi ustrzec?

 

Czytaj więcej

 
 

Ziarniak pachwinowy

 

17 kwietnia 2013

|

Kategoria: Choroby weneryczne

 

Ziarniak pachwinowyZiarniak pachwinowy to choroba weneryczna przenoszona zarówno drogą płciową, jak i pozapłciową poprzez wspólne korzystanie z ubrań, pościeli czy ręczników. Jest to choroba przewlekła, często się zaostrza i nawraca. Ziarniaka wywołują bakterie klebsiella granulomatosis, które tworzą grudki i krostki. Częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet, największy odsetek zachorowań stwierdzono u homoseksualistów.

 

Czytaj więcej

 
 

Kłykciny kończyste - na czym polega choroba?

 

10 kwietnia 2013

|

Kategoria: Choroby weneryczne

 

Kłykciny kończyste - na czym polega choroba?Kłykciny kończyste to bardzo krępująca dolegliwość, przenoszona drogą płciową. Sprawiają, że członek albo wargi sromowe przyjmą nieestetyczny, krępujący wygląd. Nieleczone mogą stale się powiększać. Należy wiedzieć, że nie jest to tylko defekt kosmetyczny, nieleczona choroba może prowadzić do bardzo poważnych komplikacji.

 

Czytaj więcej

 
 

Epidemia naszych czasów - choroby przenoszone drogą płciową

 

19 lutego 2013

|

Kategoria: Choroby weneryczne

 

Epidemia naszych czasów - choroby przenoszone drogą płciowąBadania wykazują, że mimo licznych kampanii zwiększających świadomość społeczeństwa na temat chorób wenerycznych, liczba zachorowań z roku na rok wzrasta. Choroby płciowe- czym są, jak można się przed nimi ustrzec i jak je leczyć?

 

Czytaj więcej

 
 

Kłykciny

 

4 stycznia 2013

|

Kategoria: Choroby weneryczne

 

KłykcinyZakażenie przynajmniej jednym szczepem wirusa dotyka aż 80% kobiet aktywnych seksualnie poniżej 50 roku życia. Szacuje się, że problem dotyka 1% całej populacji. Kłykciny zazwyczaj zajmują okolice intymne i bardzo szybko się rozprzestrzeniają. Mogą przez lata pozostawać w uśpieniu bądź uprzykrzać życie, a nawet przeradzać się w groźne zmiany nowotworowe.

 

Czytaj więcej