Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Antykoncepcja
 

Tabletki antykoncepcyjne a tycie

 

1 maja 2013

|

Kategoria: Antykoncepcja

 

Tabletki antykoncepcyjne a tycieNa Polskim rynku pojawia się coraz większa liczba dostępnych marek i preparatów antykoncepcyjnych. Ich stosowanie, tak samo jak wielu innych leków wiąże się z występowaniem działań niepożądanych. Jednak czy tycie jest jednym z tych działań? Na ten temat wciąż krąży mit, więc warto ostatecznie go rozwiązać.

 

Czytaj więcej

 
 

Antykoncepcja dla mężczyzn

 

24 kwietnia 2013

|

Kategoria: Antykoncepcja

 

Antykoncepcja dla mężczyznJeśli myślimy o antykoncepcji, zwykle skupiamy się wokół kobiecych metod zabezpieczenia się przed niechcianą ciążą. Czy istnieją jednak metody antykoncepcji dla mężczyzn?

 

Czytaj więcej

 
 

Niepłodność laktacyjna

 

17 kwietnia 2013

|

Kategoria: Antykoncepcja

 

Niepłodność laktacyjnaJak sama nazwa wskazuje niepłodność laktacyjna (poprodowa) to zjawisko, które występuje u kobiet, karmiących po porodzie dziecko piersią. Jest to naturalne zjawisko fizjologiczne wsytępujące u karmiących kobiet, które nie pozwala na ponowne zajście wciążę od razu poniedawno przebytym porodzie.

 

Czytaj więcej

 
 

Czym jest wskaźnik Pearla?

 

2 kwietnia 2013

|

Kategoria: Antykoncepcja

 

Czym jest wskaźnik Pearla?Rozwój medycyny w ciągu ostatnich lat generuje ogromny wybór metod antykoncepcyjnych. Czym jednak powinniśmy się sugerować szukając idealnej metody? Na pewno priorytetem będzie skuteczność, zaś skuteczność metody antykoncepcyjnej określa tzw. wskaźnik (indeks) Pearla.

 

Czytaj więcej

 
 

Plusy i minusy antykoncepcji hormonalnej

 

8 marca 2013

|

Kategoria: Antykoncepcja

 

Plusy i minusy antykoncepcji hormonalnejAntykoncepcja hormonalna jest jedną z głównych i najbardziej komfortowych metod zapobiegania ciąży i prawdopodobnie jedną z najskuteczniejszych, poza całkowitą sterylizacją. Jednakże zanim kobieta zdecyduje się na przyjmowanie jakichkolwiek preparatów hormonalnych, powinna zapoznać się  z ryzykiem związanym z braniem tabletek antykoncepcyjnych oraz korzyściami płynącymi z takiej wdrożenia formy antykoncepcji.

 

Czytaj więcej