Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Artykuły
 

Skrzywienie prącia

 

25 kwietnia 2013

|

Kategoria: Zdrowie mężczyzny

 

Skrzywienie prąciaSkrzywienie penisa dotyczy wielu mężczyzn. Zazwyczaj pojawia się ono w wieku 50-60 lat, czasem jednak występuje u mężczyzn z dość sporym organem. Nie zawsze oznacza to jednak chorobę, wszystko zależy od wielkości kąta skrzywienia oraz od tego, czy lekka zmiana budowy prącia utrudnia życie seksualne. Warto dlatego poznać problem i dowiedzieć się, czy jest on w tak duży, jak się wydaje.

 

Czytaj więcej

 
 

Wrzód weneryczny - skąd się bierze?

 

24 kwietnia 2013

|

Kategoria: Choroby weneryczne

 

Wrzód weneryczny - skąd się bierze?Wrzód weneryczny, zwany także wrzodem miękkim bądź szankierem miękkim, jest to choroba zakaźna przenoszona drogą płciową. Głównym czynnikiem tego rodzaju wrzodów są Gram-ujemne pałeczki Ducreya (łac. Haemophilus ducreyi).

 

Czytaj więcej

 
 

Antykoncepcja dla mężczyzn

 

24 kwietnia 2013

|

Kategoria: Antykoncepcja

 

Antykoncepcja dla mężczyznJeśli myślimy o antykoncepcji, zwykle skupiamy się wokół kobiecych metod zabezpieczenia się przed niechcianą ciążą. Czy istnieją jednak metody antykoncepcji dla mężczyzn?

 

Czytaj więcej

 
 

Udany seks gwarancją udanego związku

 

22 kwietnia 2013

|

Kategoria: Miłość i seks

 

Udany seks gwarancją udanego związkuŻyjemy w XXI wieku, gdzie seks przestał istnieć jako tabu, a stał się jednym z głównych tematów zarówno w prywatnych rozmowach jak i na forum społecznym. Jednak czy jest on gwarancją udanego pożycia zarówno partnerskiego jak i małżeńskiego?

 

Czytaj więcej

 
 

Nadżerka – przyczyny i leczenie

 

21 kwietnia 2013

|

Kategoria: Zdrowie kobiety

 

Nadżerka – przyczyny i leczenieNadżerka obecnie jest jednym z najczęściej występującym schorzeń kobiecych narządów płciowych. Aktualnie w Polsce ten problem dotyka co 4 kobietę. Głównym problemem jest brak profilaktyki badań ginekologicznych, szczególnie że nadżerka bardzo często nie daje jakichkolwiek oznak, prócz dyskomfortu. Zaniedbanie choroby, może przyczynić się do powstania raka szyjki macicy, dlatego tak ważne jest wczesne wykrycie.

 

Czytaj więcej

 
 

Rodzaje chorób wenerycznych

 

20 kwietnia 2013

|

Kategoria: Choroby weneryczne

 

Rodzaje chorób wenerycznychDzięki licznym kampaniom prowadzonym, aby zwiększyć świadomość społeczeństwa w temacie chorób przenoszonych drogą płciową, każdy z nas spotkał się z terminem choroby weneryczne. Badania wykazują jednak, że z roku na rok liczba zachorowań  wzrasta. Czym są choroby weneryczne, jakie są ich rodzaje i jak się przed nimi ustrzec?

 

Czytaj więcej

 
 

Jakie są zalety częstego seksu?

 

18 kwietnia 2013

|

Kategoria: Miłość i seks

 

Jakie są zalety częstego seksu?To, że seks jest dobry o każdej porze dnia i nocy i w każdym wieku wie każdy. Zbliżenia między partnerami nie tylko cementują związek i dają świetną zabawę. To także zdrowie, uroda i terapia relaksacyjna w jednym! To jeszcze nie wszystko – uprawianie miłości niesie za sobą wiele korzyści, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy.

 

Czytaj więcej

 
 

Niepłodność laktacyjna

 

17 kwietnia 2013

|

Kategoria: Antykoncepcja

 

Niepłodność laktacyjnaJak sama nazwa wskazuje niepłodność laktacyjna (poprodowa) to zjawisko, które występuje u kobiet, karmiących po porodzie dziecko piersią. Jest to naturalne zjawisko fizjologiczne wsytępujące u karmiących kobiet, które nie pozwala na ponowne zajście wciążę od razu poniedawno przebytym porodzie.

 

Czytaj więcej

 
 

Ziarniak pachwinowy

 

17 kwietnia 2013

|

Kategoria: Choroby weneryczne

 

Ziarniak pachwinowyZiarniak pachwinowy to choroba weneryczna przenoszona zarówno drogą płciową, jak i pozapłciową poprzez wspólne korzystanie z ubrań, pościeli czy ręczników. Jest to choroba przewlekła, często się zaostrza i nawraca. Ziarniaka wywołują bakterie klebsiella granulomatosis, które tworzą grudki i krostki. Częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet, największy odsetek zachorowań stwierdzono u homoseksualistów.

 

Czytaj więcej

 
 

Jak obliczyć dni płodne?

 

11 kwietnia 2013

|

Kategoria: Miłość i seks

 

Jak obliczyć dni płodne?Niewątpliwie jedną z najzdrowszych metod planowania ciąży, ale także wyznaczania dni niepłodnych jest metoda kalendarzykowa. Jej skuteczność antykoncepcyjna jest często poddawana w wątpliwość, ale jeśli kobieta jest zdrowa i nie przyjmuje żadnych leków, jej cykle są unormowane na tyle, aby w większości przypadków móc wyznaczyć dni płodne. Jak jednak to zrobić?

 

Czytaj więcej