Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Artykuły
 

Antykoncepcja dla młodych kobiet

 

29 lipca 2013

|

Kategoria: Antykoncepcja

 

Antykoncepcja dla młodych kobietAntykoncepcja dla nastolatków to temat bardzo ważny, zważywszy na fakt iż coraz młodsze osoby decydują się na rozpoczęcie współżycia, często bez świadomości możliwych konsekwencji. Jak więc odpowiedzialnie przygotować się do rozpoczęcia tego ważnego etapu w życiu?

 

Czytaj więcej

 
 

Jakie badania powinien wykonywać mężczyzna, aby ochronić się przed prostatą?

 

24 lipca 2013

|

Kategoria: Zdrowie mężczyzny

 

Jakie badania powinien wykonywać mężczyzna, aby ochronić się przed prostatą?Każdy mężczyzna kiedyś dochodzi do takiego wieku, gdy powinien poddać się badaniom prostaty. Mężczyźni powyżej 50. roku życia bezwzględnie muszą wykonać takie badanie. Badania udowodniły, że nawet 30% mężczyzn nigdy nie wykonywało takiego badania. A ta choroba – zaraz po raku płuc – zabija w naszym kraju najwięcej mężczyzn.

 

Czytaj więcej

 
 

Problemy z osiąganiem erekcji

 

23 lipca 2013

|

Kategoria: Zdrowie mężczyzny

 

Problemy z osiąganiem erekcjiNa problemy związane z erekcją cierpi coraz więcej mężczyzn. Problem wydaje się być nazbyt wstydliwy i osobisty, co nie znaczy, że nie można go rozwiązać. Bardzo niewiele panów udaje się w tym celu do specjalisty, tym samym życie seksualne nie przynosi im, ani ich partnerkom, oczekiwanego zadowolenia i spełnienia.

 

Czytaj więcej

 
 

Zaburzenia seksualne u mężczyzn

 

21 lipca 2013

|

Kategoria: Zdrowie mężczyzny

 

Zaburzenia seksualne u mężczyznZaburzenia seksualne u mężczyzn pojawiają się zazwyczaj po czterdziestym roku życia. Tylko 46% panów udaje się w takim przypadku do specjalisty! Większość z nich, zamiast porozmawiać z kimś zaufanym (żona lub przyjaciel), szuka pomocy w Internecie.

 

Czytaj więcej

 
 

Opryszczka narządów płciowych

 

21 lipca 2013

|

Kategoria: Choroby weneryczne

 

Opryszczka narządów płciowychOpryszczka narządów płciowych staje się najczęstszą chorobą przenoszoną drogą płciową. Wywoływana jest głównie przez 2 typ wirusa opryszczki. Zaczyna stanowić poważny problem społeczny, nieraz określany mianem epidemii. Można zauważyć wzrost zakażeń wśród osób młodych. Choroba nie zawsze może być zdiagnozowana, ponieważ często przebiega bezobjawowo. Jakie są jej przyczyny? Czy istnieją skuteczne metody leczenia?

 

Czytaj więcej

 
 

Przedwczesny wytrysk

 

21 lipca 2013

|

Kategoria: Zdrowie mężczyzny

 

Przedwczesny wytryskPrzedwczesny wytrysk jest jednym z najbardziej powszechnych zaburzeń seksualnych dzisiejszych czasów. Najczęściej problem ten dotyka młodych mężczyzn, którzy nie są doświadczeni seksualnie.

 

Czytaj więcej

 
 

Rzęsistkowica - przyczyny, objawy, leczenie

 

19 lipca 2013

|

Kategoria: Choroby weneryczne

 

Rzęsistkowica - przyczyny, objawy, leczenieRzęsistkowica to infekcja pasożytnicza, która przenosi się głównie drogą płciową. Występuje aż u 50% osób, które nie przestrzegają higieny osobistej i tych, które często zmieniają partnerów seksualnych. Częściej występuje u kobiet (30 – 70 %) niż u mężczyzn (10 – 20 %). Może mieć charakter ostry lub przewlekły.

 

Czytaj więcej

 
 

Jakie choroby może wykryć cytologia?

 

19 lipca 2013

|

Kategoria: Zdrowie kobiety

 

Jakie choroby może wykryć cytologia?Życie kobiety nie jest łatwe. Miesiączka, rodzenie i wychowywanie dzieci, a wiele z nich zapada na choroby żeńskiego układu rozrodczego. Nie do dziś jednak wiadomo, że łatwiej jest zapobiegać niż leczyć i choć nie wszystkiego da się zapobiec, w kalendarzu kobiety choć raz w roku powinno się znaleźć miejsce na następujące badanie – cytologię.

 

Czytaj więcej

 
 

Piersi pod kontrolą!

 

18 lipca 2013

|

Kategoria: Zdrowie kobiety

 

Piersi pod kontrolą!Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet. Jednakże wczesne wykrycie choroby i rozpoczęcie odpowiedniego leczenia, bardzo często może pomóc pacjentce wrócić do zdrowia. Dlatego też należy kontrolować swoje ciało, nie tylko poprzez okresowe wizyty u lekarza, ale i samobadanie piersi, które można wykonać chociażby w domowym zaciszu.

 

Czytaj więcej

 
 

Jak dbać o higienę intymną?

 

17 lipca 2013

|

Kategoria: Zdrowie kobiety

 

Jak dbać o higienę intymną?Każda z kobiet jest nosicielką pewnych rodzajów bakterii i grzybów. Szczególnie latem, gdy temperatura na dworze jest wysoka, bardzo łatwo o powstanie infekcji. Jak więc dbać o higienę intymną, aby nie narazić się na nieprzyjemne dolegliwości?

 

Czytaj więcej